Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znależć w Polityce Cookies
  • Producent dywaników welurowych - Dystrybutor dywaników gumowych

Najczęściej zadawane pytania

Jakie dywaniki wybrać gumowe czy welurowe ?

Welur czy guma – takie pytanie rodzi się w głowie, gdy chcemy zakupić nowe dywaniki do samochodu. Jakie wybrać? Które będą odpowiednie na porę roku, czy tego zakupu nie będziemy żałować. Dzisiaj pomożemy Wam w podjęciu decyzji. Jak dobrze wiecie, każdy zakup jest indywidualny – zależy od naszych upodobań czy praktycznego podejścia do sprawy. Dlatego dowiecie się o wadach i zaletach dywaników welurowych oraz gumowych. Mam nadzieję, że artykuł pomoże w podjęciu decyzji.

Szukasz praktycznych wskazówek, które pomogą w dokonaniu wyboru? Trafiłeś idealnie – przedstawimy wszystkie plusy i nie zataimy minusów rozwiązania. Przy szukaniu dywaniku, pierwsze czym powinieneś się kierować to.. pogoda i pora roku. Aura na zewnątrz jest jednym z głównych determinantów wyboru odpowiedniego dywanika. Gdy jest lato, mamy słońce, suchą ziemię i niestety też.. kurz. Zimą walczymy z zaśnieżonymi butami i niekiedy błotem. Dlatego już pewnie sami rozumiecie, że pora roku będzie miała wpływ na to, czy wybierzemy welur – który idealnie sprawdzi się w cieplejsze dni lub gumę, która pozwoli na szybkie pozbycie się wody.

Stare przekonania

Dużo kierowców żyje w przekonaniu, że dywaniki gumowe są najłatwiejsze w utrzymaniu porządku, a i chronią tapicerkę auta przed kurzem i brudem. Czy takie twierdzenie jest prawdziwe? Tak, ale tylko do połowy. Gumowe dywaniki posiadają rant – zwykle 2 – 3 centymetrowe korytko, które nie pozwala, aby woda się z niego wydostała. Jest to przydatne, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy narażeni na spacerowanie po błocie i mokrych podłożach. Z takiego dywanika łatwiej jest wydobyć brud, który przenosi nasze obuwie.

A jak zachowują się welurowe dywaniki w kontakcie z wodą? Nie do końca tak, jakbyśmy tego chcieli. Woda zaczyna tworzyć powierzchnię na dywaniku – „bajoro”, które nie odparuje przez samochodową wentylację. A wchodzenie i wychodzenie (takie kilkukrotne) z samochodu nie ułatwia sprawy, a działa odwrotnie – potęguje cały problem. Co z tym zrobić?

Ale! Mając dywaniki gumowe – jak pozbyć się z nich wody? Gdy już osiągniemy poziom krytyczny, czas najwyższy by z korytka usunąć całą wodę. Tylko jak? Wylać? Jak to zrobić, by nie rozlać? Zebrać? Czym – gąbką? Szmatką? Sprawa może nie jest łatwa, ale wykonalna – jednak wiąże się z ciężką misją.
Dywaniki welurowe także wodoodporne!

Teraz kilka faktów – dywaniki welurowe są też wodoodporne. Ale taka funkcja działa tylko w momencie nie przenikania wilgoci od spodu. Na powierzchni – jej włoskowatej budowie i tak będzie się unosić woda. Jednak łatwiej – niż w przypadku dywaników gumowych, ta woda będzie poddawana działaniom fizycznym (parowaniu). Wystarczy ustawić odpowiedni nawiew na nogi, a dywanik stopniowo będzie się osuszać.

Nasi klienci zauważyli też, że jeżeli poruszają się po terenach, które nie są błotniste, tylko utwardzone (nie tylko kostką czy asfaltem) – lepiej sprawdzają się dywaniki welurowe. W dodatku są nie tylko praktyczne (przy czyszczeniu), ale i lepiej się prezentują.

A jakie dywaniki wybrać w porze letniej – w której opadów prawie nie ma? Tutaj wybór nie jest trudny – przeważająca większość z nas skłania się ku dywanikom welurowym. W ocenie klientów prym wiedzie ich reprezentacyjność, integracja wzrokowa z oryginalną tapicerką auta, a także możliwość doboru idealnego koloru. Takie dywaniki mają bogaty wachlarz kolorów wykładziny, obszycia i napisów, podczas, gdy gumowe oferowane są głównie w kolorze czarnym, rzadziej popielatym i beżowym.

Słowem zakończenia, mam nadzieję, że ten artykuł pomógł osobom niezdecydowanym w wyborze najlepszego rozwiązania.

Czy dywaniki wydzielają przykry zapach ?

Zapewne pamiętacie stare dywaniki samochodowe, które za każdym razem jak wchodziliśmy do auta, byliśmy narażeni na przykry zapach. Guma, stęchlizna – takie skojarzenia nie są odosobnionym przypadkiem, jednak pamiętajcie. Wybierając produkty naszych producentów, nie będzie narażeni na takie zapachy i walory przyrody.

Guma z natury wydziela specyficzny zapach, jednak odpowiednia mieszanka tego materiału może zniwelować ten aromat. Wówczas za każdym razem jak będziesz wsiadać do auta, nie poczujesz nic poza zapachem zawieszki czy samochodu. Jak to się dzieje? 

Wybierając produkt ekologiczny na przykład Rezaw-Plast wyróżniają się na tle konkurencji i ich dywaniki nie wydzielają żadnego, nieprzyjemnego zapachu.

Jakie są sposoby zachowania porządku w samochodzie ?

Wiele osób korzysta niemal codziennie z samochodu. Wchodzenie i wychodzenie, spacerowanie po różnym podłożu może powodować brud. Jak walczyć, szybko i skutecznie? Przecież nie każdy z nas ma czas czy ochotę przesiadywać kilka godzin z odkurzaczem i środkami czystości.

Przede wszystkim można rozpocząć od zmiany podłoża – montując dywaniki gumowe w sferze, w której siedzą ludzie oraz w bagażniku. Niezależnie od tego, czy służy nam do przewożenia zakupów spożywczych czy może materiałów budowlanych, warto i tam zachować porządek. Dywaniki gumowe są praktyczne przy czyszczeniu. Wystarczy je odczepić od podłoża i wytrzepać z piasku czy umyć pod bieżącą wodą z błota.

Jeżeli będziemy regularnie dbać o samochód, czyścić go, będziemy mogli cieszyć się długo bardzo dobrym stanem, a w przyszłości może i nawet drożej sprzedać.

Czym są stopery ( fixatory ) i do czego służą ?

Jeżeli lubisz mieć wszystko zachowane w idealnym porządku – na swoim miejscu, docenisz stopery (fixatory), które pomagają z odpowiednim umiejscowieniu dywaników samochodowych. Pewnie nie raz przed oczami miałeś obraz, w którym wykładzina samochodowa „chodziła” razem z Twoimi nogami, a przy prowadzeniu samochodu, niebezpiecznie podchodziła pod pedały. Możesz tego uniknąć – jeżeli skorzystasz z dywaników, które mają specjalne stopery – fixatory, które trzymają w jednym miejscu ten produkt. Poszczególni producenci korzystają z innych stoperów – tak, aby pasowały do Twojego modelu samochodu. Dlatego wybierz taki, który jest dedykowany pod Twoje auto, nie kupuj z drugiej ręki, bo nie dość, że rozmiarowo mogą się różnić, to stopery nie będą pasować do podwozia auta.

Co naprawdę warto mieć na wyposażeniu w aucie ?

Nie tylko ze względu na obowiązujące przepisy w naszym państwie oraz na terenie Europy, warto posiadać w samochodzie kilka praktycznych przedmiotów. Zaczynając od naszego bezpieczeństwa, w bagażniku powinna się znaleźć apteczka, która jest kompletnie wyposażona, gaśnica, kamizelka odblaskowa oraz trójkąt ostrzegawczy, z którego korzystamy gdy samochód zepsuje się na drodze.

Jednak jest kilka przedmiotów, o których nie mówią już przepisy, a niekiedy okazują się niezbędne, a wręcz – ratujące życie! Są nimi: koło zapasowe wraz z lewarkiem – bo nigdy nie wiemy, kiedy przytrafi nam się przykra niespodzianka w postaci przebitej opony. Latarka oraz ochronne rękawice i ręczniki papierowe – gdyby trzeba było coś naprawić przy silniku, czy sprawdzić poziom oleju. Jeżeli wybieramy się też w dłuższą podróż, nie możemy zapomnieć o sprawdzeniu stanu oleju, płynu do spryskiwaczy czy wody w chłodnicy. Jeżeli mamy starsze auto – lepiej zabrać zapas do bagażnika.

Ale nie tylko to! Czasami w dłuższych podróżach przydaje się też lodówka turystyczna czy transformator do energii – podłączając go pod samochodową zapalniczkę, możemy podładować telefon, laptopa czy samochodową nawigację.

Szukaj