Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znależć w Polityce Cookies
  • Producent dywaników welurowych - Dystrybutor dywaników gumowych

Co naprawdę warto mieć na wyposażeniu w aucie ?

Nie tylko ze względu na obowiązujące przepisy w naszym państwie oraz na terenie Europy, warto posiadać w samochodzie kilka praktycznych przedmiotów. Zaczynając od naszego bezpieczeństwa, w bagażniku powinna się znaleźć apteczka, która jest kompletnie wyposażona, gaśnica, kamizelka odblaskowa oraz trójkąt ostrzegawczy, z którego korzystamy gdy samochód zepsuje się na drodze.

Jednak jest kilka przedmiotów, o których nie mówią już przepisy, a niekiedy okazują się niezbędne, a wręcz – ratujące życie! Są nimi: koło zapasowe wraz z lewarkiem – bo nigdy nie wiemy, kiedy przytrafi nam się przykra niespodzianka w postaci przebitej opony. Latarka oraz ochronne rękawice i ręczniki papierowe – gdyby trzeba było coś naprawić przy silniku, czy sprawdzić poziom oleju. Jeżeli wybieramy się też w dłuższą podróż, nie możemy zapomnieć o sprawdzeniu stanu oleju, płynu do spryskiwaczy czy wody w chłodnicy. Jeżeli mamy starsze auto – lepiej zabrać zapas do bagażnika.

Ale nie tylko to! Czasami w dłuższych podróżach przydaje się też lodówka turystyczna czy transformator do energii – podłączając go pod samochodową zapalniczkę, możemy podładować telefon, laptopa czy samochodową nawigację.

Szukaj