Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znależć w Polityce Cookies
  • Producent dywaników welurowych - Dystrybutor dywaników gumowych

Jakie dywaniki wybrać gumowe czy welurowe ?

Welur czy guma – takie pytanie rodzi się w głowie, gdy chcemy zakupić nowe dywaniki do samochodu. Jakie wybrać? Które będą odpowiednie na porę roku, czy tego zakupu nie będziemy żałować. Dzisiaj pomożemy Wam w podjęciu decyzji. Jak dobrze wiecie, każdy zakup jest indywidualny – zależy od naszych upodobań czy praktycznego podejścia do sprawy. Dlatego dowiecie się o wadach i zaletach dywaników welurowych oraz gumowych. Mam nadzieję, że artykuł pomoże w podjęciu decyzji.

Szukasz praktycznych wskazówek, które pomogą w dokonaniu wyboru? Trafiłeś idealnie – przedstawimy wszystkie plusy i nie zataimy minusów rozwiązania. Przy szukaniu dywaniku, pierwsze czym powinieneś się kierować to.. pogoda i pora roku. Aura na zewnątrz jest jednym z głównych determinantów wyboru odpowiedniego dywanika. Gdy jest lato, mamy słońce, suchą ziemię i niestety też.. kurz. Zimą walczymy z zaśnieżonymi butami i niekiedy błotem. Dlatego już pewnie sami rozumiecie, że pora roku będzie miała wpływ na to, czy wybierzemy welur – który idealnie sprawdzi się w cieplejsze dni lub gumę, która pozwoli na szybkie pozbycie się wody.

Stare przekonania

Dużo kierowców żyje w przekonaniu, że dywaniki gumowe są najłatwiejsze w utrzymaniu porządku, a i chronią tapicerkę auta przed kurzem i brudem. Czy takie twierdzenie jest prawdziwe? Tak, ale tylko do połowy. Gumowe dywaniki posiadają rant – zwykle 2 – 3 centymetrowe korytko, które nie pozwala, aby woda się z niego wydostała. Jest to przydatne, ale tylko wtedy, gdy jesteśmy narażeni na spacerowanie po błocie i mokrych podłożach. Z takiego dywanika łatwiej jest wydobyć brud, który przenosi nasze obuwie.

A jak zachowują się welurowe dywaniki w kontakcie z wodą? Nie do końca tak, jakbyśmy tego chcieli. Woda zaczyna tworzyć powierzchnię na dywaniku – „bajoro”, które nie odparuje przez samochodową wentylację. A wchodzenie i wychodzenie (takie kilkukrotne) z samochodu nie ułatwia sprawy, a działa odwrotnie – potęguje cały problem. Co z tym zrobić?

Ale! Mając dywaniki gumowe – jak pozbyć się z nich wody? Gdy już osiągniemy poziom krytyczny, czas najwyższy by z korytka usunąć całą wodę. Tylko jak? Wylać? Jak to zrobić, by nie rozlać? Zebrać? Czym – gąbką? Szmatką? Sprawa może nie jest łatwa, ale wykonalna – jednak wiąże się z ciężką misją.
Dywaniki welurowe także wodoodporne!

Teraz kilka faktów – dywaniki welurowe są też wodoodporne. Ale taka funkcja działa tylko w momencie nie przenikania wilgoci od spodu. Na powierzchni – jej włoskowatej budowie i tak będzie się unosić woda. Jednak łatwiej – niż w przypadku dywaników gumowych, ta woda będzie poddawana działaniom fizycznym (parowaniu). Wystarczy ustawić odpowiedni nawiew na nogi, a dywanik stopniowo będzie się osuszać.

Nasi klienci zauważyli też, że jeżeli poruszają się po terenach, które nie są błotniste, tylko utwardzone (nie tylko kostką czy asfaltem) – lepiej sprawdzają się dywaniki welurowe. W dodatku są nie tylko praktyczne (przy czyszczeniu), ale i lepiej się prezentują.

A jakie dywaniki wybrać w porze letniej – w której opadów prawie nie ma? Tutaj wybór nie jest trudny – przeważająca większość z nas skłania się ku dywanikom welurowym. W ocenie klientów prym wiedzie ich reprezentacyjność, integracja wzrokowa z oryginalną tapicerką auta, a także możliwość doboru idealnego koloru. Takie dywaniki mają bogaty wachlarz kolorów wykładziny, obszycia i napisów, podczas, gdy gumowe oferowane są głównie w kolorze czarnym, rzadziej popielatym i beżowym.

Słowem zakończenia, mam nadzieję, że ten artykuł pomógł osobom niezdecydowanym w wyborze najlepszego rozwiązania.

Szukaj